Gdzie kupić nasiona microgreens?

Gdzie kupić nasiona microgreens?

13 sierpnia 2021 0 przez admin

Microgreens to popularny trend w branży spożywczej, który dopiero zaczyna wkraczać do sklepów spożywczych. Jeśli nie możesz ich znaleźć w lokalnym sklepie, zawsze możesz kupić nasiona online. Na Etsy i Amazon znajdziesz wielu sprzedawców, którzy sprzedają wysokiej jakości nasiona microgreens, w tym popularną odmianę „Omega”.

Microgreens a kiełki – jakie są różnice? 

Microgreens i kiełki to świeże, jadalne rośliny, które są zbierane na bardzo wczesnym etapie – tak jak roślina ma wykiełkować. Kiełki są łatwiejsze w uprawie, ponieważ nie wymagają gleby ani światła słonecznego. Microgreens wymagają więcej pracy, ale korzyścią są świeższe produkty z większą ilością składników odżywczych niż ich starsze odpowiedniki. Oba rodzaje produktów można dodawać do sałatek, kanapek. 

Czym jest podłoże torfowe i kokosowe? 

Podłoża torfowe i kokosowe to podłoża roślinne stosowane w uprawie roślin. Najczęściej stosuje się je do storczyków, drzewek bonsai lub kaktusów. Te dwa rodzaje podłoży są bardzo podobne pod względem składu i funkcji, ale różnią się wyglądem i czasem rozkładu.

W jaki sposób podlewać microgreens? 

Microgreens to zdrowa roślinna alternatywa dla sałatki. Te młode warzywa szybko rosną i można je spożywać w ciągu zaledwie kilku tygodni. Najlepszym sposobem ich podlewania jest zmoczenie gleby czystą wodą, aby zachowały witalność i świeżość.