Jakie zioła można uprawiać na balkonie?

Jakie zioła można uprawiać na balkonie?

13 sierpnia 2021 0 przez admin

Zioła są bardzo dobre dla zdrowia i można je uprawiać nawet na balkonie. Niektóre z ziół, które mogą rosnąć na balkonie to:

– Bazylia: Bazylia to zioło, które ma wiele korzyści zdrowotnych. Wiadomo również, że ma właściwości antybakteryjne. Roślina bazylii może rosnąć w miejscu, w którym codziennie otrzymuje 4 godziny bezpośredniego światła słonecznego, z wyjątkiem zimy.

– Tymianek: Tymianek jest jednym z najpopularniejszych ziół, jeśli chodzi o domowe środki zaradcze. Oprócz stosowania jako przyprawa, tymianek łagodzi ból i stany zapalne, a także kaszel i dolegliwości żołądkowe. Roślina tymianku wymaga miejsca nasłonecznionego przez co najmniej 8 godzin i gleby wilgotnej, ale nie mokrej.

Jakie zioła uprawiać w doniczce w domu? 

Jednym z najlepszych ziół do uprawy w doniczce w domu jest tymianek. Jest łatwy w pielęgnacji i będzie odrastał za każdym razem, gdy trochę go przytniesz. Tymianek jest nie tylko łatwy w uprawie, ale także niesamowicie pachnie podczas gotowania.Znalezienie zioła, które będzie dobrze rosło w doniczce, może być trudne. Jeśli masz szczęście, możesz znaleźć kilka roślin szałwii, które już wyrosły i potrzebują tylko doniczek i ziemi. Jeśli nie, to jeśli w Twoim domu znajduje się słoneczne okno, możesz skorzystać z innej opcji – melisy! Istnieje wiele ziół, które można uprawiać w doniczce w domu. Niektóre z bardziej popularnych to bazylia, mięta, kolendra, pietruszka i tymianek. Niektóre mogą być trudniejsze w uprawie, dlatego najlepiej skonsultować się z ekspertem ogrodniczym lub poprosić o radę eksperta w tej dziedzinie.

Jak podlewać zioła w doniczce? 

Zioła to świetny sposób na dodanie smaku potrawom, ale wymagają też pewnej pielęgnacji. Występują w wielu odmianach, a niektóre lepiej nadają się do roślin doniczkowych niż inne.

Najlepszym sposobem na podlewanie ziół jest użycie wody o temperaturze pokojowej w konewce. Dla tych, którzy nie mają miejsca na ogród, może to być najlepsza opcja. Napełnij puszkę wystarczającą ilością wody, a następnie wylej ją na glebę rośliny, aż zostanie nasycona. Gleba powinna być również wilgotna, ale nie mokra.

Podobnie jak w przypadku innych roślin, jeśli zauważysz, że zaczynają więdnąć lub opadać, być może będziesz musiał dodać więcej wody lub nawozić je płynnym nawozem do ziół, takich jak rozmaryn i tymianek.