W jaki sposób uprawiać bazylię w doniczce?

W jaki sposób uprawiać bazylię w doniczce?

13 sierpnia 2021 0 przez admin

Bazylia jest rośliną kwitnącą z rodziny Lamiaceae, pochodzącej z regionu śródziemnomorskiego, gdzie uprawiana jest od starożytności. Jest to delikatna bylina, ale uprawiana jako roślina jednoroczna w regionach o klimacie umiarkowanym. Bazylia może być uprawiana w pomieszczeniach przez cały rok z podstawową pielęgnacją, która obejmuje dużo światła słonecznego i wody.

Basil lubi dużo słońca i ciepła. Należy go obficie podlewać raz w tygodniu. Upewnij się, że nawozisz ją co kilka miesięcy, aby bazylia rosła szybciej i mocniej. Jeśli chcesz, możesz nawet uprawiać bazylię w pomieszczeniu, o ile jest w słonecznym miejscu i ma wystarczająco dużo miejsca, aby się rozłożyć.

Nasiona na balkonie – jak hodować bazylię? 

Bazylia to popularne zioło uprawiane w ogrodach i na tarasach ze względu na silny aromat i smak. Uprawa bazylii w pomieszczeniach wymaga kilku prostych kroków, aby rozpocząć. Bazylia to świetne zioło, niezależnie od tego, czy chcesz ją wykorzystać do gotowania, czy jako ozdobę balkonu. Zebraliśmy najważniejsze wskazówki dotyczące uprawy bazylii:

Jakie właściwości zdrowotne ma bazylia? 

Bazylia to znane zioło stosowane w medycynie tradycyjnej i współczesnej. Bazylia zawiera ponad 150 związków, w tym flawonoidy, kwasy fenolowe i olejki eteryczne. Wysokie stężenie przeciwutleniaczy w liściach bazylii może pomóc w neutralizacji wolnych rodników, które powodują stres oksydacyjny i uszkadzają komórki. Bazylia ma również naturalne właściwości przeciwbakteryjne, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowego mikrobiomu jelitowego i zapobiegać infekcjom.

Bazylia to silne zioło, które może być stosowane jako przeciwutleniacz, środek przeciwzapalny i przeciwrakowy. Zawiera przeciwutleniacze, które chronią nasze komórki przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Bazylia znana jest również ze swojej zdolności do łagodzenia podrażnień żołądka, zaparć i skurczów. Wreszcie, przeciwutleniacze bazylii mogą pomóc w zapobieganiu nowotworom, eliminując czynniki rakotwórcze w wątrobie.

Dlaczego warto hodować zioła? 

Uprawa własnych ziół zapewnia świeże składniki do gotowania, a także pozwala zaoszczędzić pieniądze. Dodatkowo jest pewna satysfakcja wynikająca z dokładnej wiedzy o tym, co jest w twoim jedzeniu. Zioła są wszechstronne i mogą być używane do gotowania lub do celów leczniczych. Stanowią również świetny sposób na dodanie składników odżywczych do diety. Uprawiając zioła w swoim domu możesz czerpać korzyści bez wysokich kosztów zakupu ich w sklepie. W tym artykule znajdziesz kilka pomocnych wskazówek, jak uprawiać zioła w domu.